Archief
Impressie

Impressie

Appartementen centrum Den Hoorn mogelijk toch geen huur

De 28 appartementen in het centrum van Den Hoorn, die eerder waren aangekondigd in de middeldure huursector, zullen mogelijk in de dure koopsector vallen. Dat heeft wethouder Fred Voskamp dinsdagavond laten weten na vragen van raadslid Niek Knaap (OGP).

Volgens het college was bij de besluitvorming in december 2023 enkel bekend dat het om compacte appartementen ging. Er werd aangenomen dat ze binnen het middeldure segment zouden vallen, maar na verdere uitwerking blijkt dat de prijzen mogelijk in het duurdere segment terechtkomen. De grens voor middeldure koopwoningen ligt dit jaar op 390.000 euro.

De wethouder benadrukt dat er geen afspraken zijn gemaakt met de ontwikkelaar over het prijssegment en ook niet of het om koop- of huurwoningen zou gaan. Wel staat vast dat er 28 appartementen komen in plaats van de eerder geplande 13 grondgebonden woningen.

Groene Kruisgebouw

Knaap vroeg zich in reactie op de antwoorden af hoe het zit met de betaalbaarheid van de woningen binnen het centrumplan. "Wat zich nu aftekent, is dat dit hoogstwaarschijnlijk dure appartementen worden. En het lijkt erop dat er geen sociale huurwoningen komen op de plek van het Groene Kruisgebouw." Hij was dan ook benieuwd welke afspraken er zijn gemaakt over de negen appartementen die boven op de nieuwe Jumbo komen. "Kunnen we die straks ook toevoegen aan het rijtje dure appartementen?", vroeg hij zich af. De wethouder had daar ter plekke geen antwoord op en komt er later op terug.