Burgemeester: Luna Events niet verantwoordelijk voor ongeluk met auto uit trouwstoet
De gemeente Westland neemt voorlopig geen extra maatregelen tegen evenementenlocatie Luna Events in Honselersdijk, op het terrein van bloemenveiling Royal FloraHolland. Hoewel een feestganger daar onlangs voor problemen zorgde, is dat niet te wijten aan Luna, vindt burgemeester Bouke Arends in reactie op vragen van GemeenteBelang Westland (GBW).
Aanleiding voor die vragen was een incident eind januari, waarbij een auto uit een trouwstoet een eenzijdig ongeluk veroorzaakte op de Dijkweg. "Een jongedame die wilde oversteken, werd op een haar na geraakt door een auto die met een veel te hoge snelheid reed én zich op de verkeerde weghelft begaf", aldus fractievoorzitter Remmert Keizer destijds.
Omwonenden klagen al langer over overlast door bruiloften op de trouwlocatie. Het gaat dan bijvoorbeeld over geluidsoverlast, maar ook om illegale straatraces. Om die reden legde de burgemeester vorig jaar al strengere regels op aan de uitbaters van Luna Events. In zijn beantwoording wijst Arends daar ook op. "Hierin zijn nadere voorwaarden opgelegd aan de exploitant om te voorkomen dat de orde in en rondom de horecagelegenheid wordt verstoord. Denk bijvoorbeeld aan eisen met betrekking tot de inzet van beveiligers en het sturen van het gedrag van bezoekers. Ten aanzien van dit incident is er geen nalatigheid van de ondernemer geconstateerd."
Geschrokken
Arends meldt desondanks dat hij wel is geschrokken van het voorval. "Ik ben mij ervan bewust dat het anders had kunnen aflopen", schrijft hij. De politie en het Openbaar Ministerie zorgen voor de strafrechtelijke afhandeling van het incident. Zelf zegt de burgemeester geen maatregelen als een gebiedsverbod te kunnen opleggen. "Een gebiedsverbod kan slechts worden opgelegd voor een bepaalde duur wanneer er ernstige vrees voor verdere verstoring van de openbare orde is. De bestuurder was ter plaatse voor een trouwerij. Het ligt niet in de lijn der verwachtingen dat hij op korte termijn weer ter plaatse zal zijn. Mocht dat wel het geval zijn, dan hoop ik dat de opgelegde maatregelen vanuit de politie en het OM ook een preventieve werking zullen hebben en dat de bestuurder zich zal gedragen."
De auto kwam tot stilstand in een berm op het terrein van Royal FloraHolland, waar schade aan het gras ontstond. De bloemenveiling is hierover ingelicht en beslist zelf of de kosten worden verhaald op de veroorzaker.