Arcade besluit tot sloop van circa 50 woningen in wijk Oudeland
Woningcorporatie Arcade heeft besloten een complex van circa vijftig woningen in de wijk Oudeland in 's-Gravenzande in 2028 te gaan slopen. Het gaat om woningen in de Acaciastraat, Berkenstraat en Magnoliastraat. Ook wijkcentrum Larix gaat tegen de vlakte. De betrokken bewoners zijn hierover maandag per brief geïnformeerd en dit bevestigt de geruchten die de ronde deden.
In die brief stelt Arcade dat sloop de beste optie is, omdat de kosten van renovatie en verduurzaming financieel niet opwegen tegen de voordelen van nieuwbouw.
Bewoners van de 55-pluswoningen in de Acaciastraat maakten zich al geruime tijd zorgen over de toekomst van hun woningen. Een van hen, Teus de Hoog, gaf eerder aan dat hij via een medewerker van Arcade had vernomen dat sloopplannen in de maak waren. Nu blijkt dat deze plannen inderdaad werkelijkheid worden.
Volgens Arcade zijn de woningen slecht geïsoleerd en voldoen ze niet meer aan de huidige eisen. Nieuwbouw biedt volgens de corporatie de mogelijkheid om energiezuinige woningen te realiseren en tegelijkertijd meer woningen terug te bouwen dan er nu staan.
Arcade organiseert een informatiebijeenkomst op dinsdag 4 maart in wijkgebouw Larix. Bewoners kunnen hier vragen stellen over het sloopbesluit en de vervolgstappen. Daarnaast stelt de woningcorporatie dat zij bewoners zal begeleiden bij het vinden van een nieuwe woning. Een bewonersbegeleider zal alle bewoners thuis bezoeken om de persoonlijke situatie te bespreken. Zij krijgen een urgentieverklaring en ook wordt er een klankbordgroep opgericht waarin bewoners hun zorgen en ideeën kunnen delen.
Tijdelijke verhuur
Bewoner De Hoog is ongerust over tijdelijke verhuur van leegstaande woningen via Ad Hoc. De woningen waren oorspronkelijk bedoeld voor 55-plussers, maar De Hoog vreest dat er nu jongere huurders komen, wat volgens hem tot overlast kan leiden.