Archief
WOS

WOS

Koude benen voor klasgenoot Boye 'Het is heel koud, maar je doet het voor het goede doel'

De Naaldwijkse Boye kreeg onlangs de diagnose chronische leukemie. Verschrikkelijk nieuws en dat vonden zijn klasgenoten van basisschool De Regenboog ook. Daarom liep zijn hele klas vrijdag de hele dag in korte broek om geld in te zamelen.

"Boye is best wel lief en we vonden het best wel schokkend toen we hoorde dat hij kinderkanker had", vertelt klasgenoot Evie. Dit hoorde zij dinsdag en woensdag hadden ze het al gepland: ze doen mee aan de 'Kikaweek'. "De Kikaweek is een actieweek waarin ze zoveel mogelijk geld ophalen voor het goede doel door de hele week in korte broek te lopen", legt initiatiefnemer Mariska uit. Maar alleen in de korte broek lopen levert geen geld op, daarom legt klasgenoot Kitt maar wat graag uit hoe het geld binnenkomt: "Je gaat naar de website van Kikakortebroek en daar staat onze pagina waarop je kan doneren."

De actie loopt nog tot vrijdag 20 december, maar de koudste dag hebben de leerlingen al gehad. "Het is heel koud, maar je doet het voor het goede doel", zegt Evie. En het kou lijden heeft al zijn vruchten afgeworpen, want de teller staat inmiddels op 9.000 euro (13-12-2024, 17.00 uur). "De kinderen hadden zelf een streefbedrag van 750 euro in gedachten en dat hadden we binnen een half uur al", aldus de initiatiefnemer. Evie vindt daarom dat het streefbedrag kan worden opgehoogd: "Nu gaan we voor 10.000 euro."

Bekijk hieronder de reportage die de WOS bij de basisschool maakte.