Tuinbouwbedrijven getroffen door valwind
Een vermoedelijke valwind of windhoos heeft donderdagavond aanzienlijke schade veroorzaakt bij meerdere tuinbouwbedrijven in 's-Gravenzande, Monster en Honselersdijk. De storm trok in een rechte lijn over het gebied en liet een spoor van vernieling achter.
Bij een tuinbouwbedrijf aan de Monsterseweg in 's-Gravenzande is glas op de weg terechtgekomen. Dit is inmiddels opgeruimd. Een andere tuinder in de buurt schat dat er zo'n 150 ruiten zijn gesneuveld. Ook een bedrijf aan de Raaphorstlaan in Monster is zwaar getroffen, met naar schatting 1.500 kapotte ruiten. "Dit hebben wij nog nooit meegemaakt", zegt Gijs Boers, eigenaar van het bedrijf tegen mediapartner Omroep West.
Verderop aan de Parallelweg in 's-Gravenzande meldt een tuinder schade aan tientallen ruiten. "Wij hebben echt geluk gehad", vertelt Marco Boers. "Maar aan de overkant van de weg is de schade veel groter." In de getroffen kassen lagen wandhangers en potplanten, waarvan de exacte schade nog niet duidelijk is.
Het lijkt erop dat de valwind in de Bospolder bij Honselersdijk begon en vervolgens over Monster en 's-Gravenzande trok. Glaszetters en tuinders werken hard aan herstelwerkzaamheden. Of er nog meer bedrijven getroffen zijn, is nog niet bekend.