Wim (80) rijdt straks waar hij vroeger aardbeien heeft geplukt
Ruim 6000 mensen liepen zaterdag over de nieuwe Rijksweg A24 tijdens de open dag van de Blankenburgverbinding. Voor de 80-jarige Wim van Oudheusden een vreemd idee, want daar waar de Maasdeltatunnel eindigt stond de boerderij van zijn buurman.
Wim van Oudheusden is volgens mediapartner Twee opgegroeid in Rozenburg en heeft tot november 1965 in het dorpje Blankenburg gewoond. Dat is volledig gesloopt en bestaat nu niet meer. "Wij waren de allerlaatste bewoners. Maar ook na die tijd ging ik nog altijd met de veerboot naar Vlaardingen om naar school te gaan."
De zuidkant van de tunnel ligt volgens Van Oudheusden vlak langs de boerderij van De Jong. Een buurman van hem. "Ik rij bijna over het aardbeienveldje waar ik toen geplukt hebt. Dat is een bijzonder beeld."
Ook andere bezoekers waren onder de indruk van de Blankenburgverbinding. "Een tunnel is een tunnel en het was donker", zegt Michel. Glen is blij dat er een alternatief is: "Als je vanaf Rozenburg deze kant op moet scheelt het straks zeker 30 tot 45 minuten."
Volgens Jörgen van der Meer, omgevingsmanager van Rijkswaterstaat, was het geen makkelijk project om te realiseren. "Het is een heel mooi en leuk project geweest om aan mee te werken. Erg uitdagend ook. Maar ik ga straks uitgebreid kerst vieren en dan in het nieuwe jaar aan een nieuw project beginnen."