Kunsthandel Vellekoop & Vellekoop sluit definitief de deuren
Kunsthandel Vellekoop & Vellekoop in De Lier stopt na twintig jaar. Piet en Francien Vellekoop, die eerder bekendheid verwierven in de bloemenwereld, gaan hun galerie sluiten. De komende weken is er op zaterdag en zondag nog de kans om kunstwerken aan te schaffen, want de laatste expositie loopt tot en met 30 november.
"Twintig jaar, het is gevlogen", begint Vellekoop in gesprek met Plus Radio. Het besluit om de galerie te sluiten was voor hem en zijn vrouw niet eenvoudig, maar volgens Vellekoop is het tijd voor een nieuwe fase. "De leeftijd gaat natuurlijk ook een rol spelen. En dan is de energie ook wel eens op", verklaart hij.
Vellekoop was eerder actief in de bloemsierkunst. "Dat is dan toch ook een vak met kunstgeschiedenis, kleurenleer, compositieleer. En dus ja, dan zit je natuurlijk al helemaal in het creatieve vlak met bloemen. Dan is de stap naar kunst eigenlijk niet zo groot, want daar heb je dan ook belangstelling voor", legt hij uit.
Beluister het hele gesprek met Piet Vellekoop:
Verkoop
De galerie heeft in de afgelopen jaren een breed scala aan kunstwerken verkocht, waaronder schilderijen, keramiek en sculpturen. Die worden allemaal verkocht. "Er is al heel wat tussenuit gehaald, maar we hebben voor de laatste dagen nog best een leuke keuze."
Hoewel het afscheid van de galerie met enige weemoed wordt genomen, kijkt Vellekoop uit naar een rustiger leven. "Er zijn nog genoeg dingen, denk ik, waar we ons mee bezig kunnen houden", zegt hij. "Dus een keertje lekker uitgebreid de krant lezen, bijvoorbeeld. Dat deed ik eigenlijk nooit, of te weinig. En magazines en gewoon een boek lezen, dat heb ik ook veel te weinig gedaan."
De galerie is in november geopend op zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 18.00 uur, met een laatste mogelijkheid op zaterdag 30 november.