Archief
Janna Breevaart (Facebook)

Zeshonderd Chinezen zagen Westlands blaasorkest in stromende regen optreden

De ruim zestig leden van het BLaasOrkest Westland vormden de afgelopen weken een ware attractie in China. De muzikanten hadden daar een serie optredens gepland staan, maar ook buiten de concertzalen werden zij regelmatig aangeklampt.

"Als je in het bezit was van blond haar of als je blauwe ogen had, dan was dat heel apart voor de mensen daar. En als je dan richting de 2 meter gaat, dan is daar diep respect voor. En ja, wij zijn ware fotomodellen geworden", blikt orkestlid Anja van den Bos terug in Plus Radio.

Het blaasorkest vertrok op 25 oktober naar China en keerde begin vorige week terug. Aanvankelijk zouden er in vijf verschillende steden optredens plaatsvinden, maar dat werden er uiteindelijk vier. "Er was een tyfoonmelding vanuit Taiwan en die ging precies over de een-na-laatste locatie waar we zouden optreden. Dus ja, daar mocht niet naar gereisd worden."

Brakheid

Alle optredens hadden wel een verhaal. "Het eerste concert was er eentje met collectieve brakheid. Na een hele lange reis en heel weinig rust moesten gelijk in een concertzaal staan", herinnert Van den Bos zich. "De dag erna in Shanghai was op een festival in de openlucht, op een enorm podium. De regen kwam behoorlijk uit de hemel, maar daar trok men zich daar niks van aan. Er werden poncho's uitgedeeld en er zaten vijf à zeshonderd mensen, die waren allemaal razend enthousiast."

Lees meer: Westlandse blazers treden op in China |

"Vervolgens hebben we een dag gehad met kleine ensembles, waarvan ik in een kwintet zat. Wij zaten in een bootje en we hebben alle kanalen bevaren. Het was een soort Chinees Giethoorn. En dat was ook echt een hele leuke ervaring, moet ik eerlijk zeggen."

Hotel omgebouwd

China is een groot land en dat hebben de orkestleden wel gemerkt. "Het was elke keer zo'n 2 tot 2,5 uur rijden met bussen. Die busreizen horen erbij. Dan zit je met z'n allen in de bus en dat geeft ook altijd weer heel veel gezelligheid."

"De dag dat het concert niet doorging vanwege de tyfoon hebben we de lobby van het hotel omgebouwd tot geïmproviseerd podium, tot groot vermaak van alles wat in het hotel zat. En het slotconcert was in een enorme zaal, prachtig, werkelijk, buiten en binnen. En dat was wel een hele mooie afsluiting van een zeer gedenkwaardige week."

Beluister het hele gesprek met Anja van den Bos:

Categorieen:
Nieuws Cultuur Westland