Archief
Royal FloraHolland

Westlandse kwekers in de prijzen bij Glazen Tulp Award

Kwekers Lionplant, Vilosa en J&P ten Have zijn dinsdag op de Trade Fair van Royal FloraHolland in Aalsmeer in de prijzen gevallen bij de uitreiking van de Glazen Tulp Award. Die prijzen worden jaarlijks uitgereikt voor de beste marktintroducties.

Er zijn vijf categorieën: snijbloemen, kamerplanten bloeiend, kamerplanten groen, tuinplanten en concepten. In drie daarvan ging de prijs naar een Westlands tuinbouwbedrijf.

Lionplant uit Honselersdijk ging er met de eerste prijs bij concepten vandoor met hun Flowerpops. Dit is een uniek, vrolijk concept met haar verschillende bolvormige chrysanten in één pot. De Glazen Tulp in de categorie 'kamerplanten groen' ging naar J&P ten Have uit De Lier met de nieuwe Begonia maculata Black Forest. De jury had het volgende over de winnaar te zeggen: "Deze Begonia maculata Black Forest springt eruit en is in veel interieurs toepasbaar." John Keyzer, verkoper bij J&P ten Have: "De stippen op deze bijzonder plant lijken wel door een kunstenaar aangebracht." Vilosa werd winnaar bij de 'kamerplanten bloeiend' met de Kalanchoe Wild Flowers Surprising Canyon.

Categorieen:
Nieuws Economie Westland