Archief
District8

Wereldkampioen Bram Chardon belandt met paardenkoets in water

Wereldkampioen paardenmennen Bram Chardon is dinsdag even na 11.30 uur met zijn koets te water geraakt langs de Rijksstraatweg in Den Hoorn. Vier paarden en meerdere mensen kwamen daardoor in het water terecht. Veel hulpdiensten zijn ter plaatse gekomen om de paarden en de mensen uit het water te halen.

"Mijn zoon kwam aan met zijn wedstrijdpaarden en die schrikken van een klapperend stuk zeil. Ze schieten opzij, een paard kwam in de berm terecht, struikelde, viel in het water en trok de andere drie mee de sloot in", legt IJsbrand Chardon uit aan mediapartner Omroep West.

Chardon roemt de hulpdiensten: "Natuurlijk helemaal fantastisch. Een belletje en binnen vier minuten is de brandweer hier met allemaal mankracht die ook nog verstand hebben over hoe je een paard uit het water haalt."

Oppassen

Met de paarden gaat het volgens Chardon senior goed: "De paarden zijn fit en heel en dat is het allerbelangrijkste. Er zal wat tuigage kapot zijn gegaan, maar dat geeft niet." Zijn zoon Bram heeft volgens hem wel een 'tikje' meegekregen. "Je rijdt rond met je levenswerk. Als je dat dan zo te water ziet gaan, dan doet dat wat."

Zowel Bram als zijn hulp op de koets zijn meteen het water ingesprongen om de paarden rustig te houden. Dat is niet zonder gevaar weet Chardon: "Je moet natuurlijk oppassen, als een paard op hol slaat en je komt eronder is dat gevaarlijk. En een mensenleven is belangrijk." Na een reddingsactie waren alle vier de paarden rond 12.20 uur uit het water.

De wereldkampioen is trots op hoe zijn zoon na het ongeval heeft gereageerd. Chardon sluit af met een welgemeende: "Dit had mij ook kunnen overkomen."